Luxusní karavan za 40 mio CZK

23.1.2021
Napsal: refi

Neuvěřitelný pojízdný palác: Tohle obytné auto stojí 40 milionů!

Nádhera! V Dubaji se začal prodávat nejdražší karavan na světě. Jeho interiér i exteriér zdobí pravé zlato a přijde vás v přepočtu na cca 40 milionů Kč. Přepychový eleMMent Palazzo ve svých útrobách skrývá obrovskou ložnici, čtyřicetipalcový televizor, palubní bar a dokonce i krb. Během horkých letních dnů pak jistě oceníte útulnou střešní terasu, na které můžete nerušeně chytat bronz. A aby toho všeho nebylo málo, tento desetitunový kolos se dá jediným stiskem tlačítka proměnit v luxusní koktejlový bar s podlahovým vytápěním a extravagantními lampami z pravého mramoru! Není se co divit, že bohatí arabští šejkové si unikátní obytný vůz doslova zamilovali. Pro mnohé z nich se stal jejich druhým domovem, ve kterém brázdí nekonečné pouště Středního východu. S údržbou si netřeba lámat hlavu – karavan se po každé cestě sám umyje „EleMMent Palazzo je prvním zástupcem nové generace obytných vozidel, určených pro opravdu náročné zákazníky. Myslím, že se nám podařilo vytvořit dokonalé umělecké dílo, které se již na první pohled liší od všech ostatních automobilů. Jde doslova o soukromý tryskáč na kolech, navržený tak, aby uspokojil veškeré vaše požadavky a potřeby,“ řekl tiskový mluvčí Marchi Mobile, která karavan uvedla na trh.

01

Tak je to mazec ... 😉

Dvanáct metrů dlouhý karavan je skutečným palácem na kolech. Pohodlí v něm mají jak cestující, tak sportovní auto „v podpalubí“.
Jste fandové kempování a výletů z karavanem? Pak jistě oceníte následující novinku na trhu. Hned na úvod vás musíme upozornit, že má jedinou chybu a tou je cena. Luxus na kolech vás totiž podle výbavy bude stát 1,2 – 2 miliony dolarů (24 – 40 milionů korun).

Karavan nazvaný Volkner Mobil Performance Bus je honosné sídlo, v němž nechybí kožené sedačky, obklady z leštěného mramoru, obří plazmová TV, nadupaný systém domácí zábavy (muzika, počítačové hry, filmy) a další honosné interiérové prvky.

Asi zbytečností je rozepisovat se tu o dokonalém WC a koupelně a plně vybavené kuchyni. To už bude lepší upozornit na speciální „garáž“, která se nachází v útrobách autobusu a zaparkujete si do ní svoje ferrari, lamborghini nebo jiné sportovní fáro.

Velice praktickým a užitečným údajem jsou i obsah nádrží na čistou a odpadní vodu. ˇPitné vody si můžete vést až 800 litrů, odpadní nádrž na vodu z kuchyně, koupelny a toalety má objem 600 litrů. Pro všechny potenciální kupce je tu ještě jedna důležitá poznámka: na výrobu karavanu se čeká zhruba 12 měsíců.